W dniach 10-11.05.2017r. nauczyciele z naszej szkoły p. Zbigniew Czechowicz, p. Marzena Pecyna oraz p. Paweł Matysiok uczestniczyli w szkoleniu systemów glazurniczych, które zorganizowała firma Knauf. Szkolenie odbyło się w Kleszczowie i składało się z dwóch części. W pierwszej części, wykładowej, nauczyciele zapoznali się z właściwościami różnego rodzaju klejów do płytek. W drugiej części mogli przetestować teorię w praktyce wykonując prace glazurnicze na różnych powierzchniach i z użyciem poznanych materiałów.  Dużym zainteresowaniem cieszył się system poziomowania płytek KLS, który pozwala na szybkie i precyzyjne wypoziomowanie płytek o dużych formatach.  Podczas drugiego dnia szkolenia nauczyciele mieli okazję zwiedzić fabrykę firmy Knauf w Rogowcu. W czasie zwiedzania obiektu zapoznali się z automatyzacją linii produkcyjnej, na której wykonywano produkty chemii budowlanej. Obiekt ten posiada również laboratorium, w którym  badane są próbki pobrane do analizy jakości wyrobu wytwarzanego w fabryce. Niestety nie możemy pokazać zdjęć z fabryki firmy Knauf, ponieważ technologia wytwarzania produktów objęta jest tajemnica handlową. Zapraszamy jednak do oglądania pozostałych zdjęć z poniższej galerii.