Kwiaty zawładnęły Parkiem Śląskim w weekend, 12-14 maja. To oczywiście z powodu corocznej imprezy, pełnej tematów ekologicznych.

Święto Kwiatów ma najdłuższą tradycję spośród wszystkich wydarzeń kulturalnych, organizowanych w Parku Śląskim. W tym roku odbywa się w dniach 12-14 maja, na dawnych terenach wystaw ogrodniczych za Halą Wystaw „Kapelusz”, przy Alei Głównej.
Uczniowie klasy II kierunku architektury krajobrazu wraz z nauczycielkami  przedmiotów zawodowych Pania Małgorzatą Kuczyńską i Małgorzatą Przysiewkowską uczestniczyli w wystawie której hasłem przewodnim w tym roku było  Z „Panią Kwiatkowską”. Kolorowy i pachnący zawrót głowy podczas Święta Kwiatów.

Najbardziej ceniony przez odwiedzających jest kiermasz ogrodniczy, posiadający kilkudziesięcioletnią tradycję.
Można  na nim kupić sadzonki drzew, krzewów, cebule kwiatowe, zioła, nawozy do uprawy roślin.