W dniu 21.04.2017 roku odbyła się w Częstochowie druga edycja wojewódzkiego konkursu „Młody Mistrz Budownictwa”, organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie oraz Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas techników budowlanych. W konkursie wzięło udział czternaście drużyn z województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Główczyk z klasy 3a oraz Adam Kukulski i Kamil Kurzeja z klasy 2a.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym etapie jeden z uczestników rozwiązywał zestaw zadań i pytań teoretycznych z zakresu organizacji, technologii i kosztorysowania robót murarskich, tynkarskich, betoniarskich i zbrojarskich. W drugim etapie dwoje uczestników wykonywało zadanie praktyczne polegające na wykonaniu murowanego słupa spiralnego ze zbrojeniem skrętnym.

Jako drużyna odnieśliśmy duży sukces uzyskując wyróżnienie. Natomiast indywidualnie nasz uczeń Maciej Główczyk wywalczył pierwsze miejsce na podium uzyskując najlepszy wynik z części teoretycznej konkursu.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z konkursu oraz oglądania relacji na stronie regionalnej Telewizji Orion w Częstochowie.