11 kwietnia 2017 roku odbył się w Zespole Szkół Budowlanych III Regionalny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Zielono mam w głowie”. Założeniem konkursu było, aby młodzież gimnazjalna mogła w sposób konkursowy powtórzyć wiadomości przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym. Do konkursu zgłosiło się blisko 50 uczniów z gimnazjów chorzowskich, którzy zaciekle rywalizowali o zwycięstwo. Organizatorem konkursu był p. Artur Jadwiszczok nauczyciel matematyki oraz p. Mieczysława Labus nauczycielka geografii. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy o czym świadczą opinie uczestników po konkursie. Rywalizacja była bardzo zacięta, o wygranej decydowały pojedyncze punkty. Niewątpliwie jednak atrakcyjne nagrody wynagrodziły trud włożony w pracę oraz rozwiązywanie skomplikowanych zadań. Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział oraz życzymy dobrego wyniku na Egzaminie Gimnazjalnym.