20 marca klasa IIIa Technikum Budowlanego uczestniczyła w warsztatach: Kłamstwa i manipulacje w grupie.
Podczas spotkania prowadząca poruszyła zarówno w teorii, jak i w praktyce tematykę wywierania wpływu na ludzi. Młodzież poznała techniki jakimi posługuje się osoba, która manipuluje, dowiedziała się czym jest konformizm i jaki ma on związek z manipulacją.
Co więcej, młodzież IIIa TB rozwiązała test, na podstawie którego dowiedziała się po czym można rozpoznać osobę, która kłamie. Natomiast klasa IVa uczestniczyła w warsztatach Stres przedmaturalny- jak sobie z nim poradzić? Celem zajęć było dostarczenie wiedzy oraz narzędzi umożliwiających wykorzystywanie swojego potencjału do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jak się okazało, stres w pozytywnym wydaniu jest zdrowym wyzwaniem, sprawdza naszą odwagę i sprzyja rozwojowi. W negatywnym wydaniu pozbawia energii i może być zabójczy. Chodzi jednak o to, by bez względu na to, czy poziom doświadczanego stresu jest zdrowy czy szkodliwy, żyć spokojnie, mieć dużo energii, umieć się odprężać i sprawować kontrolę nad swoim życiem. Pod koniec zajęć uczniowie poddali się progresywnej relaksacji mięśniowej Jacobsona, dzięki której nie straszny już żaden test, sprawdzian czy nawet egzamin maturalny ;)