W dniu 25.10.2016 roku odbyła się w naszej szkole III Miejska konferencja „Dobry zawód – krokiem we właściwym kierunku”, której głównym celem było upowszechnienie wśród gimnazjalistów oferty chorzowskiego kształcenia zawodowego. Patronat honorowy nad konferencją objął prezydent Chorzowa, Pan Andrzej Kotala. Otwarcia konferencji dokonała pani Irena Świerczyńska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chorzowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi pan Jerzy Kędziora, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie oraz dyrektorzy chorzowskich szkół gimnazjalnych oraz szkół technicznych i zawodowych.

Konferencja podzielona była na dwie części – seminaryjną i warsztatową. Wśród gości prowadzących seminaria i warsztaty byli: pan Kamil Zieliński z Uniwersytetu SWPS, pani Joanna Wolnik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chorzowie, pani Anna Kolon z Urzędu Pracy w Chorzowie oraz pan Michał Ochman z Cechu Rzemieślników, handlowców i Przedsiębiorców w Chorzowie.  Warsztaty prowadzone były również przez nauczycieli ZSB.

Dziękujemy prezydentowi Chorzowa, Panu Andrzejowi Kotali za objęcie konferencji patronatem honorowym, a wszystkim obecnym gościom za uczestnictwo, zwłaszcza gimnazjalistom, za aktywny udział w warsztatach. Mamy nadzieję, że udział w konferencji wpłynie na ich przemyślenia dotyczące wyboru swojej dalszej ścieżki edukacyjnej i popchnie ich ku słusznym i trafnym decyzjom.

 

dsc_7856 dsc_7862 dsc_7863 dsc_7868 dsc_7879 dsc_7901 dsc_7902 dsc_7907 dsc_7915 dsc_7922 dsc_7924 dsc_7927 dsc_7941 dsc_7975