W dniu 19 marca 2015 roku odbył się III Chorzowski Dzień Budowlanych. W tym roku przebieg imprezy odbywał się pod hasłem „Wpływ nowoczesnych technologii na życie w mieście”, a jego główną ideą jest promowanie nowoczesnych technologii w branży budowlano-architektonicznej.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili przedstawiciele Władz Miasta, dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół technicznych i ogólnokształcących, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, przedstawiciele ADM Chorzów oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Gościliśmy również przedstawicieli zaprzyjaźnionych firm: Tel-Met, Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Clearex, Magii Kwiatów, Rheinzink, Ytong Silka, Fluger, Roof and Wall, Zielony Design, Cechmistrza Tomasza Tabina

Spotkanie jak co roku składało się z dwóch paneli: naukowego i warsztatowego.

W panelu naukowym wysłuchaliśmy czterech wykładów:

– Pani dr inż. arch. Barbarę Uherek- Brodecką z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, która zaprezentowała wykład „Kim jest architekt?”

– Pani mgr inż. architekt-urbanista Agnieszka Furman, która wygłosiła wykład                                         zatytułowany „Miasto zielone z natury”.

– Pani mgr Zuzanna Kurczek dyrektor Wydziału Usług Komunalnych UM Chorzów, która zaprezentowała „Inwestycje na terenach zieleni miejskiej”.

– Pan Jakub Turkek z firmy Rheinzink, który omówił temat „Dachów z blach tytanowo-cynkowych”.

 

W panelu warsztatowym odbyły się  między innymi:

– prezentacja łączenia elementów dachowych z blach tytanowo-cynkowych;

– prezentacja technik wykończeniowych – malarskich;

Dziękujemy wszystkim uczniom i gościom za udział w przedsięwzięciu.

IMG_0991 IMG_0993 IMG_0997 IMG_0999 IMG_1000 IMG_1003 IMG_1014 IMG_1019 IMG_1023 IMG_1027 IMG_1030 IMG_1031 IMG_1041 IMG_1044 IMG_1045 IMG_1049 IMG_1051 IMG_1057