Planując piękny ogród wiosną musimy pomyśleć o nim już jesienią. Jesień to okres nowych nasadzeń, okrywania roślin przed nadchodzącymi przymrozkami , a także czas przygotowania gleby do wydania obfitych plonów w nadchodzącym sezonie.
Uczniowie kierunku architektury krajobrazu jak co roku przygotowują przyszkolny ogród dydaktyczny do zimowego spoczynku jednak przed tym zimowym sezonem jest kilka prac które musieliśmy w nim jeszcze wykonać. Warto więc zapoznać się z listą prac, które czekają każdego ogrodnika w okresie jesiennym:
– porządki na rabatach z roślinami jednorocznymi
– porządki na rabatach z roślinami wieloletnimi
– porządki w uprawach w pojemnikach
– porządki na trawniku
– okrywanie roślin na zimę
– przesadzanie drzew i krzewów
– nowe nasadzenia
W tym roku posadziliśmy róże – Róże są jednymi z najczęściej uprawianych krzewów ogrodowych. O ich niezwykłej popularności zadecydował ogromny wybór kolorów i kształtów kwiatów.

CAM01253 CAM01254 CAM01255 CAM01257 CAM01258 CAM01260 CAM01265 CAM01266