W dniu 24 października uczniowie klasy IIIb TB kierunku architektury krajobrazu wzięli udział w. Uroczystość rozpoczęła się otwarciem ścieżki dydaktycznej Aleja Drzew Polskich oraz konferencją prasową z udziałem dr. hab. Mirosława Nakoniecznego, dr. hab. Adama Rostańskiego, dr. hab. Piotra Skubały, Gabrieli Lenartowicz prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Grzegorza Skurczaka przedstawiciela Nadleśnictwa Katowice, Małgorzaty Przysiewkowskiej – nauczycielki z Zespołu Szkół Budowlanych oraz Jacka Bożka z Klubu Gaja. Uczestnicy konferencji podkreślali nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim edukacyjne znaczenie tej inicjatywy.
Podczas tej uroczystości szkoła nasza została wyróżniona Nagrodą Czarodziejskiego Drzewa 2014 które otrzymaliśmy z rąk Prezesa Klubu Gaja Pana Jacka Bożka.

Organizatorami Święta Drzewa są Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. 12 edycja Święta Drzewa objęta jest honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

DSC_0228P1140232 DSC_0236 DSC_0233DSC_0247 P1140225 P1140232